Home > San Francisco > Počasí v San Franciscu v červnu

Počasí v San Franciscu v červnu

Červen je prvním letním měsícem a v San Franciscu je specifický tím, že začíná období sucha, kdy po několik dalších měsíců spadne jen minimum srážek. Zároveň se však začíná výrazně projevovat místní fenomén – mlhy, které jsou časté zejména ráno a večer.

Příchod letního období se samozřejmě odráží i v teplotách – oproti květnu jsou nejvyšší průměrné teploty v průměru o 1,2°C vyšší a dosahují 19,1°C. I v létě však bývají večery a noci v San Franciscu poměrně chladné, takže oblečení s dlouhým rukávem se vyplatí přibalit i v červnu. Nejnižší průměrné teploty dosahují v San Franciscu v tomto měsíci 11,6°C.

S dešťovými srážkami se obyvatelé San Francisca v květnu v podstatě loučí – od června až do října totiž v San Franciscu prší jen ojediněle. Dlouhodobý průměrný úhrn dešťových srážek v měsíci červnu činí pouze čtyři milimetry; pro srovnání v Praze naprší ve stejném měsíci v průměru 73 milimetrů dešťových srážek. I přes prodlužující se den je délka slunečního svitu v červnu menší než v květnu (a sice v průměru 311 hodin).

Příčinou jsou stále častější mlhy, které do oblasti San Francisca pronikají od oceánu a díky topografii terénu jsou doslova vtláčeny do sanfranciské zátoky. Tyto mlhy jsou časté z rána i na večer a nezřídka vydrží i přes celý den. Příchod léta nemá nijak zvláštní účinek na teplotu vody v Pacifiku, která se zvyšuje velmi mírně a v červnu dosahuje v oblasti San Francisca zhruba 13°C.

Svítání v San Franciscu

Může Vás také zajímat:

Počasí v San Franciscu

Mapa San Francisca