Home > Co vidět? > Pier 39

Pier 39

Jedním z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších míst v San Franciscu je Pier 39 – přístavní molo proslulé zejména stovkami lachtanů, kteří se z ne zcela jasných příčin rozhodli obývat právě toto místo. První z lachtanů zavítal na Pier 39 v roce 1989 a od této doby se lachtaní kolonie rozrostla na úctyhodných vice než 1700 kusů!

Přístavní mola jsou v San Franciscu číslována od 1 do 45 (některá čísla nemají, ale jsou pojmenovaná) a často se na nich nacházejí obchodní, turistická či umělecká centra. Jedním z nejznámějších je právě Pier 39, který najdete na okraji čtvrti Fisherman's Wharf, nedaleko North Beach a Chinatown. Ideálním způsobem dopravy je využití kabelové tramvaje – dvě linky mají konečnou zastávku v blízkosti Fisherman's Wharf a cesta pěšky k Pier 39 zabere pouze několik minut.

Pokud pojedete autem, mějte na paměti, že parkování je v této oblasti velmi obtížné. Parkování na ulici je vždy za poplatek a časově omezené, v garážích pak poměrně finančně náročné; například garáž v těsné blízkosti Pier 39 si účtuje 9 dolarů za hodinu – slevy na parkovném lze uplatntit v případě návštěvy některé z restaurací nacházejících se na molu.

Výstavba Pieru 39 započala v roce 1977 a o rok později již proběhlo slavnostní otevření. Dnes se jedná o obchodně-zábavní komplex , ve kterém se nachází 18 restaurací, vice než 90 obchodů, obří akvárium Aquarium of the Bay či marína s místem pro více než 300 lodí různých velikostí.

Jakkoli jsou zmiňovaní lachtani zřejmě největším lákadlem Pier 39, návštěvníci sem často zavítají i z jiných důvodů. Nacházejí zde krásné výhledy na sanfranciskou zátoku; přímo před očima je známý Alcatraz, po odeznění ranní mlhy se pak vlevo zjeví monumentální most Golden Gate.

Atrakcí je na Pieru 39 nepřeberné množství. Vedle již zmiňovaných lachtanů stojí za návštěvu též 7D Experience – kino slibující zábavu v sedmi rozměrech za vstupné ve výši 12 dolarů. Oblíbenou atrakcí zejména dětí je obří trampolína zvaná Frequent Flyers, která za poplatek 10 dolarů slibuje trochu jiný pohled na Pier 39, a to z výšky až šesti metrů…

Pro odpočinek a posilnění lze posedět v některé z mnoha restaurací komplexu; obecně kvalitní restaurační služby jsou v San Franciscu samozřejmostí, na Pier 39 jsou pak vítanou specialitou zejména mořské plody, které si lze vychutnat například v restauraci Bubba Gump Shrimp Co., jež je inspirována známým filmovým hitem Forrest Gump.

Vstup na Pier 39 je zdarma a toto místo je častým cílem tisíců návštěvníků a ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Pier 39

Může Vás také zajímat:

Coit Tower

Fisherman’s Wharf

Lombard Street